Nepřehlédněte

Elektrický mlýnek vs. Ruční mlýnek - proč si sám namlít kávu ?

Jedním slovem „chuť“. Čerstvě mletá káva chutná mnohem lépe než mletá káva. Vyzkoušejte vůni kávy, kterou jste právě den rozdrvili na zem. Rozdíl je ohromující! Mletí vlastní kávy vám také umožní změnit mletí tak, abyste získali maximum ze své ..

Jak na dokonalou přelévanou kávu

Chceme vám dát několik tipů z našich zkušeností v tom, jak učinit tuto perfektní a úžasnou Pour Over Coffee v pohodlí vašeho domu. Pour Over je skvělý způsob, jak vyrobit čistou degustační kávu, která vám pomůže začít den správně nebo vás bude odpoledne ..

Proč pražit svou vlastní kávu?

Nepražená zelená kávová zrna jsou nezničitelná, je to proces pražení, který způsobuje, že mnoho chemických změn vytváří jedinečný aromatický hnědý kávový zrnek. Proces pražení vytlačuje vodu ze zrn a přeměňuje některé cukry na plynný CO2. Pečení ..

Rozdíl mezi kávovými zrny Robusta a Arabica

Kávová zrna Robusta a Arabica jsou dvě nejběžnější odrůdy použitých zrn. Jsou však velmi odlišné. Jaký je mezi nimi rozdíl? Pěstování a náklady Káva Robusta je mnohem snazší pěstovat než Arabica a jak název napovídá, je mnohem odolnější vůči ..

Cappuccino vs. Latte

Každý den lidé poprvé zažívají kávu a milují ji. Kávoví nadšenci touží vědět o všech věcech okolo kávy. Baristé si kladou spoustu otázek zvídavými patrony, kteří se snaží dozvědět více o kávě, kterou pijí. Jednou z nejčastějších otázek, které ..

Instantní káva vs. mletá káva

S hektickým a rušným jízdním řádem, plánovanými nebo neočekávanými cestami a dalšími obavami, které naléhají na náš čas a pozornost, se někteří lidé obracejí k okamžité kávě, aby si rychle zafixovali kofein. Užijte si čerstvý šálek kávy může být ..

Jak si vybrat mlýnek na kávu

Vůně čerstvě mleté ​​kávy. Neexistuje nic, jako by to tam bylo? Dokonce i lidé, kteří nemají chuť kávy si myslí, že vůně je nádherná. Nikdo nemůže popřít, že aromatické látky hrají významnou roli v chuťovém zážitku. Jediným nejlepším způsobem, ..

Aeropress obráceně ? - návod na přípravu

Otočte AeroPress vzhůru nohama! To je správně! Je to opravdu tak jednoduché. Tato invertovaná metoda AeroPress umožňuje, aby se proces úplně zatočil, než se stlačí. Zde je návod, jak se nám to líbí! 1. Nejprve připojte k AeroPress čerstvý filtr a uzávěr zátky a ..

Nejlepší úroveň pražení

Výběr nejlepší pražené kávy může být ohromující. Existuje spousta kávových společností. Která zrna je nejlepší káva? Existuje nejlepší káva? A kde vůbec začnete? Kávová zrna přirozeně vytvoří řadu příchutí. Tyto příchutě závisí na tom, odkud ..

Hrubost mletí kávy pro Frenchpress

Proč je hrubost mletí důležitá? Každá metoda vaření má sladké místo, kde získáte sladké chuťové tóny, aniž byste zasáhli extrahované a hořké tóny. Frenchpressy jsou jednou z nejpopulárnějších metod vaření, protože se snadno používají, a pokud se to ..